Mapy Londýna

 

Prechádzať sa po Londýne s mapou v ruke nie je hanba. Netreba zabúdať, že toto nie je Bratislava, kde sa električkou niekam už len doveziete. Mapy britskej metropoly nájdete aj na staniciach metra alebo na autobusových staniciach. Tu by mali byť zakreslené i jednotlivé autobusové linky.


Keďže je Londýn druhým najnavštevovanejším miestom sveta, je viac ako potrebné zakúpiť si jeho podrobnú mapu, vďaka ktorej neprehliadnete nič z vašich naplánovaných zastávok. Podrobná mapa mesta sa dá zadarmo aj stiahnuť, stačí si vybrať z ponuky, ktorá vám vyskočí po zadaní  „free maps of london“ do internetového prehliadača.

 

 

Mapa ulíc

 

 

Oficiálny sprievodca Londýnom - mobilná aplikácia zadarmo

Stiahnite si do mobilu zadarmo aplikáciu, ktorá vás upozorňuje na rôzne udalosti a miestne atrakcie, ktorých sa môžete zúčastniť. Obsahuje mapy a trasy k zaujímavým miestam ako sú múzeá, galérie, historické pamiatky, atrakcie, parky, reštaurácie a obchody. Súčasťou aplikácie je aj plánovač cesty.

 

Stiahnuť sa dá na stránke Apple app store a Google Play.

 

 

Mapa londýnskeho metra a železníc

 

 

Mapy londýnskych autobusových liniek

 

 

Mapa pamiatok

Na adrese http://www.londonpass.com/london-tourist-map/index.php nájdete interaktívnu mapu pamiatok a atrakcií v Londýne a v okolí.