Nákupy v Londýne

 

Ak ste už v Londýne boli a tentokrát nemáte chuť prechádzať sa po pamiatkach, vyskúšajte prechádzku po nákupných centrách a po obchodoch. Dnes už nie je raritou, že ženy chodia na víkend do Londýna iba kvôli britským a svetovým módnym značkám, ktoré tu dostať často ozaj lacno. Obchodné domy v Londýne nájdete na každom mieste. Ponúkajú všetko – jedlo, oblečenie, nábytok, knihy. Tu je zopár mien obchodných domov, ktoré vás určite v Londýne očaria.

 

 

  • Debenhams. Ponúka všetko. Oddelenia, v ktorých sa budete brodiť topánkami, alebo oblečením od slávnych návrhárskych mien. Pripravil pre vás dokonca aj službu free personal shopper, teda službu osobného nákupcu – a zadarmo. Nachádza sa na Oxford Street.

 

  • Fortnum & Mason. Od roku 1707 sa  kategorizoval ako obchod, ktorý predáva potraviny, bytové doplnky a oblečenie tým najnáročnejším Angličanom. Jeho krása je nezameniteľná, stal sa dokonca oficiálnym miesto nákupu potravín pre kráľovnú.

 

  • Harrods. Založili ho v roku 1849 ako obchod s potravinami, no dnes ponúka aj mnohé iné druhy tovarov. V noci býva osvetlený žiarovkami v počte 11 500 kusov. Tomu sa už hovorí niečo!
 
  • House of Fraser. Na Oxfordskej ulici láka najmä tých, ktorí majú slabosť pre dizajnérske a luxusné kúsky.

 

  • Marks & Spencer. Značka, ktorú možno dostať aj na Slovensku. Z oblečenia idete ku spodnému prádlu cez uličky plné kvetov, butikov, nábytku alebo delikates, ktorým málokto odolá.

 

  • Selfridges. Ďalšie známe meno nákupného centra v Londýne. Nájdete tu všetko, možno i to, čo ste nemali v pláne kúpiť. Dom hostí veľké svetové značky ako je Balenciaga, Dolce & Gabbana alebo Stella McCartney.

 


Ak nehľadáte konkrétny obchodný dom a radi sa nechávate opantávať tovarom vo výklade, skúste sa s plnou peňaženkou poprechádzať po uliciach a miestach ako je Oxford Street (tá je radená ako top pre shopping), Regent Street, Jermyn Street, Bond Street, Mayfair, alebo po Westfield London. Odíde s taškami, určite!


V Londýne miniete peniaze skutočne jednoducho. Vďaka voucherom sa tu však dá aj celkom dobre ušetriť. Stačí sa trochu potúlať webovou stránkou http://www.vouchercodes.co.uk/ a zľava bude na svete.