Ubytovanie v Londýne

Nájdite si ubytovanie v Londýne

Mesto: Londýn
Príchod:
Odchod:
Zoradiť podľa:
Ubytovanie v Londýne už od 12 €

 

Ako každá metropola, aj Londýn má viacero možností, kde sa môžete ubytovať. Najlepšie je zabookovať si lôžko vopred, aby ste zbytočne po prílete nemuseli stresovať. Pri výbere ubytovania je potrebné zvážiť vaše financie a taktiež komfort, ktorý si v izbe želáte mať. Najlepšie je hľadať si také pobyty alebo zájazdy do Londýna, v ktorých je už ubytovanie zarezervované. Najlepšie ceny ubytovania, či už v hoteloch alebo v hosteloch, nájdete na stránke Booking.

 

 

Ako vybrať najlepšie ubytovanie v Londýne:

 

  • Určte si budget, teda rozpočet, ktorý chcete v Londýne minúť. Ak chcete najviac peňazí minúť na pamiatky alebo nákupy, hľadajte najlacnejšie ubytovanie, teda hostely.
  • Pamätajte na to, že ak nájdete lacný hotel na okraji mesta, musíte sa do mesta dostať. Cestovné náklady vás môžu vyjsť viac ako hotel blízko centra. Hľadajte si také ubytovanie, ktoré má blízko metro.
  • Zoraďte si ubytovanie od najlacnejšieho a hľadajte čo najväčší komfort za najlepšiu cenu. Ak cestujete na víkend, rátajte s tým, že na izbe budete len spať a preto nepotrebujete maximálny luxus.

 

 

Hostely

Jednou z najlacnejších foriem ubytovania sú hostely. Nie sú určené len pre študentov a večných trampov. Anglické hostely majú dobrú úroveň a dávajú vám možnosť stretnúť nových cestovateľov a ľudí z celého sveta! V niektorých hosteloch sú v cene zarátané i raňajky. Ceny samotného ubytovania sú rôzne, od osem až do sto libier, zlatý stred sa však dá nájsť vždy. Stačí si len podrobne pozrieť internetové ponuky, do 20 libier za noc sa určite zmestíte. Pozornosť treba venovať aj vzdialenosti hostelu od centra mesta. Prečo? Pretože lacné ubytovanie vám prebije cena dopravy. 

 

Hotely

Londýnske hotely sú pre tých, ktorí netúžia po nočných dobrodružstvách a chcú komfort a súkromie. Päť hviezdičkové, romantické, zaťažené na dizajn, alebo family-friendly, teda rodinné hotely, sa tešia na vašu návštevu. Opäť si stačí vybrať z bohatej ponuky na internete, v ktorej nájdete dokonca i hotely pre gayov. Aj medzi londýnskymi hotelmi sa dajú nájsť také zariadenia, ktoré za noc pýtajú od 20 do 35 libier, takže z hostelu nemusíte mať strach. V hoteloch máte navyše k dispozícií napr. uteráky, sprchové gély alebo fén, takže tieto veci nemusíte so sebou brať zo Slovenska.

 

 

Ak ste sa rozhodli predsa len bývať od centra mesta, určite cestuje po Londýne s dopravnými kartami. Ušetríte oveľa viac ako keby platíte za lístky v hotovosti.

 

 

B&B - Bed and breakfast

„Bed and breakfast“ je ďalším typom ubytovania v tejto metropole. Ponúkajú ho anglické rodiny vo svojich príbytkoch. V cene sú i klasické anglické raňajky. Poplatky za ubytovanie sú rôzne, záleží opäť od toho, ako ďaleko od centra sa nachádzate, v akej sezóne Londýn navštívite, či je k izbe samostatná kúpeľňa alebo nie. Možností kde skloniť hlavu je teda skutočne veľa.

 

Kemping

Aj v tomto meste sa môžete vyspať pod holým nebom alebo v karavane. Pre tých, čo nemajú radi štyri steny, je tento spôsob ubytovania priam ideálny. Kempy majú k dispozícií aj sprchy a toalety, prípadne športové areály. Cenovo sa pohybujú v zlatom strede hostel - hotel. Odorúčajú sa ak do Londýna cestujete ako partia a chcete si večer užiť voľnosť, atmosféru a zábavu.