Letenky do Londýna
Stráviť príjemný víkend v Londýne a v pondelok ráno sa oddýchnutí vrátiť späť do práce? Nie, nejde o sen. Ide o realitu, ktorú si premyslenou kúpou letenky do vami vysnívaného mesta či destinácie môžete splniť. Stačí si dôkladne prezrieť ponuky leteniek a vybrať si z nich tú najvýhodnejšiu.

 

Do Londýna? Tak letecky!

Ak ste sa už rozhodli pre návštevu tohto unikátneho európskeho mesta, určite nechcete strácať čas zdĺhavým cestovaním. Do Londýna môžete cestovať letecky, alebo autobusom. Letecká doprava sa dnes považuje za najbezpečnejšiu, no práve ceny leteniek sú faktorom, ktorý cestujúcich od nej láka preč. Aké sú výhody cestovania letecky?

  • V prvom rade je to bezpečnosť. Médiá v snahe zvýšiť svoju sledovanosť často píšu o leteckých haváriách. Počet lietadiel, ktoré pristanú v poriadku, je však neporovnateľný s počtom leteckých katastrof.
  • Rýchlosť. Letecká doprava je oveľa rýchlejšia ako autobusová alebo vlaková. Pri lete z Bratislavy alebo z Viedne do Londýna netreba ani prestupovať. Let trvá približne dve hodiny.
  • Cena. Ak si letenku rezervujete včas a k tomu elektronicky, konečná cena vášho výletu sa nevyšplhá na drastické číslo.
  • Batožina. Autobus je o niečo viac zhovievavejší ku kilám vašich suvenírov. Stačí sa však premyslene zbaliť, zvoliť vhodný kufrík alebo batoh a žiadne priplácanie za veci v lietadle nehrozí. Navyše, príručnú batožinu nemusíte mať položenú na kolenách ako v autobuse, v ktorom je na sedenie bez tak málo miesta.
  • Zážitok. Autobusom predsa cestoval každý, ale ako často máte možnosť pozrieť si krajinu z oblakov?

 

Čo najlacnejšie

Aby vás letenka do Londýna vyšla čo najlacnejšie, neodkladajte si jej rezerváciu na poslednú chvíľu. Rezervácia sa odporúča urobiť aspoň mesiac pred odletom. Na hľadanie vhodnej ponuky si vyčleňte viac času, aby ste mali možnosť zvážiť jednotlivé ceny a takisto i miesta odletu. Ušetríte i vtedy, keď si letenku rezervujete elektronicky. Pozor na portály, ktoré neuvádzajú konečnú cenu letenky, teda cenu bez letiskových poplatkov! Letiskový príplatok, či príplatok za palivo, by tak počiatočnú, nízku cenu letenky, mohol drasticky predražiť. Nájsť letenku do Londýna za pár eur je stále možné. Stačí v správny čas kliknúť na správnu ponuku.

 

Odkiaľ letieť?

Zo Slovenska sa do metropoly Anglicka dostane letecky a bez prestupov len z Bratislavy, prostredníctvom nízkonákladovej spoločnosti Ryanair. Odkázaní nemusíte byť len na jedno letisko. Skúste si pozrieť ponuky Viedne, ktorá je pre Slovákov takisto dostupná. Z Viedne lieta viacero spoločností a tak je možné, že i konečná cena letenky bude nižšia. Londýn je pre turistov nie práve najlacnejším miestom a ušetrené peniaze za let môžete smelo použiť na vstupy do historických pamiatok či na nákupy.